Світ ремонту – складна штука. Кожен, хто хоч раз мав намір зайнятися переплануванням будинку або квартири, будь то навіть косметичний ремонт, не раз стикався з питанням - які інструменти краще підійдуть для тієї чи іншої роботи. У цій статті мова піде про вибір між, мабуть, самими популярними інструментами для ремонту: ударний дриль і побутової перфоратор.

вибір дриль

Нам відомо безліч прикладів, коли в силу своєї недосвідченості майстри-аматори можуть сплутати ці два інструменти і купити, наприклад, для дроблення наскрізних отворів в стіні ударну дриль. В результаті, робота буде виконуватися в кращому випадку повільно, а в гіршому і зовсім доведеться замінити інструмент. Так би не повторювати таку і ряду інших, не менш сумних помилок давайте розберемо по порядку що тут до чого.

 

І почнемо ми з більш простого інструменту - ударна дриль. Основне призначення якої є свердління різного роду матеріалів з невисоким індексом міцності. Вона легко впорається зі свердлінням дерев'яних конструкцій, листового металу і навіть цегли. Але, спробуйте роздрібнити якусь бетонну конструкцію або природний камінь і у вас навряд чи вийде. Навіть надпотужні дрилі (до 4000 об/хв) не компенсують недолік малої ударної потужності, т. к. ударна сила в подібних інструментах дуже мала і підійде лише для штроблення стін і зняття плитки.

 

У результаті виходить, що при свердлінні необхідно докладати набагато більше зусиль (до 15 кг) ніж при роботі з перфоратором, що дуже втомлює і може привести до перегріву і виходу з ладу інструменту.
 

дриль

Що ж стосується перфоратора, то тут ситуація виглядає навпаки, при малих обертах (900-1000 об/хв) він впорається з тим же бетоном набагато швидше і легше навіть при зусиллі всього в 2-5 кг. Дані пристрої працюють за принципом відбійного молотка – ударний поршень приводиться в рух стисненим повітрям, що дозволяє виробляти до 5000 ударів в хвилину.

 

А завдяки таким режимам як ударне свердління і відбій, сучасні перфоратори можна використовувати для виконання наскрізних отворів в стінах під прокладання кабелю, каналізаційних труб, зняття плитки, обрубка металевих прутів і навіть забивання цвяхів. І при всьому цьому перфоратор ще може виступати в ролі звичайної дрилі, але тут швидкість обертання буде поступатися останньої.

 

Що ж, як стає очевидним – придбання перфоратора в 90% випадків здатне не тільки з лишком замінити застосування ударного дриля, але і зробити спектр виконуваних завдань набагато ширший. Важливо! Варто враховувати, що ресурс роботи перфораторів обмежений використанням декілька разів на тиждень по декілька годин в день. Для тих, хто збирається працювати кожен день з ранку до вечора варто звернути увагу на професійні екземпляри, які можуть працювати безперервно до 6-8 годин.

 

 Важливо! Варто враховувати, що ресурс роботи перфораторів обмежений використанням декілька разів на тиждень по декілька годин в день. Для тих, хто збирається працювати кожен день з ранку до вечора варто звернути увагу на професійні екземпляри, які можуть працювати безперервно до 6-8 годин.

 

gthbr


Що в першу чергу необхідно враховувати при виборі перфоратора:

  1. Коли ж справа доходить до придбання інструменту, варто звернути увагу на продуктивність перфоратора. Вона визначається співвідношенням частоти обертання і енергії удару. Як правило, всі перфоратори працюють з частотою обертання від 600 до 1500 об/хв і при цьому чим могутніше інструмент, тим цей показник менший. Від частоти обертання так само залежить і діаметр оснащення самого перфоратора. Наприклад, бури з великим діаметром не зможуть працювати на високих оборотах і з точністю до навпаки бури з малим діаметром дозволять розігнати бур до 1500 об/хв.
     
  2. Важливий матеріал, з якого виконаний корпус самого пристрою, т. к. при роботі перфоратор виділяє багато тепла, а це може завдати незручності не тільки для рук оператора, але і для «серце» електроінструмента. Тут важливо розуміти, що чим могутніше пристрій - тим швидше нагріється. Тому, якщо вам потрібен перфоратор для дому, рекомендуємо звернути увагу на моделі з пластиковим редуктором.
     
  3. Так само важливу роль відіграє розташування двигуна. Наприклад, моделі з вертикальним розташуванням двигуна мають кращу систему охолодження, що позитивно позначиться на роботі перфоратора, для якої б цілі ви його не розглядали. Більш того, дані пристрої менше схильні до перегріву, а отже прослужать набагато довше, ніж варіанти з поперечним розташуванням двигуна.
     
  4. Наступне, на що варто звернути увагу при виборі перфоратора - це розташування рукоятки. Момент дуже важливий, оскільки деякі пристрої (професійного типу) можуть перевищувати вага 8 кг, у зв'язку з чим неправильно підібрана рукоять може сильно ускладнити роботу.

 

 Корисно знати! Якщо більшу частину роботи ви маєте намір виконувати в режимі відбійного молотка, то вам слід звернути увагу на перфоратори з додатковою рукояткою (за движком).

 

На завершення хотілося б згадати про те, що не слід використовувати перфоратор довше, ніж заявлено виробником в інструкції до виробу, щоб уникнути перегріву пристрою. Так само не варто забувати, що бур під час роботи необхідно витягувати з отвору не рідше ніж через 10 секунд.

 

Після роботи рекомендується протерти пристрій разом з його насадками сухою ганчіркою і зберігати в сухому, захищеному від попадання зайвого світла та вологи місці. В такому випадку пристрій буде працювати справно протягом багатьох років і радувати вас своєю роботою.