Впевнені, кожен власник заміського будинку або саду погодиться з тим твердженням, що без якісної та зручною садової пили на ділянці просто не обійтися.

 

Будь-то подпилка гілок або ж заготівля дров на зиму, пила давно залишається пристроєм, за допомогою якого подібна робота виконується швидко і ефективно.
 

акум або бензин

Великий попит змушує ринок моторизованих пив щорічно поповнюватися новими технічними рішеннями, спрямованими на поліпшення якості та ефективності робіт з деревними матеріалами. Наприклад, вже сьогодні, такий виробник Stihl випускає повністю автономні моделі, здатні працювати тривалий час без потреби у зовнішніх джерелах живлення.

 

Ім'я таких пристроїв – акумуляторні мотопили. На українському ринку садових інструментів вони з'явилися відносно недавно, приблизно пару років тому, але вже зараз активно користуються попитом серед дачників і садівників. У першу чергу це пов'язано із зручністю використання і простотою обслуговування нових пристроїв.

 

Зміст порівняльної статті:

 

Передмова

Здавалося б, акумуляторні мотопили повинні повністю витіснити бензинові та електричні моделі, але тим не менш, старожили все ще впевнено почувають себе в порівнянні з молодими, автономними побратимами. Саме тому ми постараємося розібратися, для яких цілей підходить той чи інший тип мотопил. І зможемо допомогти вам у відповіді на головне питання: "Яку мотопили вибрати?".
 

msa 200 stihl


Почнемо з того, що існує три основних види пристроїв:

  • Пили працюють на бензиновому двигуні;
  • Пили з електромотором, що працюють від мережі;
  • Пили з електродвигуном, що працюють від акумулятора.

 

Останні два варіанти дуже схожі між собою як за ріжучим, так і за потужносним характеристиками у будь-якого виробника, що дозволяє їх об'єднати в одну групу, лише з тією умовою – перший з двох варіантів завжди повинен бути підключений до джерела електроживлення, роблячи акумуляторні моделі однозначним переможцем у цій сутичці.

 

Тому, ми поговоримо більш докладно про двох найпопулярніших на сьогодні версіями моторизованих пив –бензинові і акумуляторні мотопили. З приводу доцільності придбання яких, вже тривалий час йде активним спір між дачниками і любителями працювати з деревиною.

 

Для більшої ясності пропонуємо детально розібрати переваги і недоліки кожного з видів пристроїв засобом порівняння.

 

Невибагливість

Почнемо з бензинових мотопил. І перше, що хотілося б відзначити в бензо-системах – це їх стійкість до практично будь-яких погодних умов. Причому як температурним так і кліматичним, т. к. конструкція бензо-двигуна дозволяє працювати навіть вчасно сильних опадів, таких як дощ і сніг.

 

Акумуляторні мотопили навпаки - під час дощу застосування таких пристроїв загрожує виходом з ладу електродвигуна. Все із-за можливого потрапляння всередину корпусу вологи. Так само не рекомендується тривалий час (понад 90 хвилин без перерви) використовувати електроприлад і на спеці, адже на відміну від бензинових моделей, тут не передбачена система охолодження, що може спричинити за собою перегрів пристрою. Хочемо відзначити, що дана проблема стосується більшою мірою комерційної або промислової сфер. У приватному використанні подібного не виникає, короткі періодичні роботи ніяк не вплинуть на мотоінструмент.

 

Запас автономної роботи

Тут бензо-системи є явним лідером. І все завдяки можливості тривалої роботи, яка обмежена лише тим, скільки каністр бензину поміститься у вас в багажнику або сараї. І якщо врахувати, що в середньому витрата двох-кіловатний бензопили становить 0.6-1.2 л/год, то стає зрозуміло – такий пристрій добре підійде для виконання робіт протягом цілого дня.

 

У випадку ж з акумуляторними мотопилами – технічна сторона питання все ще обмежує час роботи пристроїв від тридцяти до п'ятдесяти хвилин. Отже, розпилювання дерева тривалістю більше години не підійде для даного типу пристроїв.
 

STIHL AR 2000 LI-ION 36 V


Але і це не проблема, тому що для збільшення запасу автономності інженерами компанії STHIL розроблені і вже сьогодні доступні спеціальні акумуляторні ранці у вигляді рюкзака на спину, що дозволяє збільшити запас автономної роботи практично до 3х годин. Зазначимо, що вони сумісні тільки з акумуляторними мотопилами від компанії Stihl серій MSA 120-200.

 

Термін служби

Почнемо знову з бензинових мотопил. Тут варто враховувати, що з-за своєї багатокомпонентної конструкції, складності обслуговування та використання паливно-мастильних матеріалів вузли і компоненти доведеться не один раз перебирати, а деякі деталі і зовсім періодично замінювати на нові, приблизно пару раз на рік.

 

Що ж стосується мотопил працюють на Li-Ion технології, надійність їх роботи зростає в рази в порівнянні з бензо-моделями. Піклуватися про «здоров'я» таких інструментів потрібно набагато рідше, оскільки основні вузли, профілактику яких необхідно проводити – це шина, ланцюг і посадочне місце для акумулятора. Інші частини мотоинструмента закриті від користувача і з найменшою часткою ймовірності можуть вийти з ладу. Навіть якщо це трапляється, такі випадки потрапляють під безкоштовне гарантійне обслуговування ТМ Stihl.

 

Порівняння потужності

Слід згадати і те, що потужність бензо-мотора все ж вище ніж у електродвигуна. Так, наприклад, акумуляторні моделі з потужністю 2.6 кВт будуть рівні з бензиновим потужністю в 2.0 кВт. З цього випливає, що якщо ваша мета придбати пристрій, яке буде застосовуватися для більш складних робіт по заготівлі дров, наприклад, будівництво лазні, то, можливо, слід звернути увагу саме на бензинову модель.

 

Що ж стосується приватних робіт по дереву в саду або при виїзді на природу, то тут акумуляторні моделі будуть в самий раз. Їх потужностних характеристик достатньо, щоб без проблем впоратися з распилкой товстих колод діаметром до 50 см.

 

Переконатися в цьому можна особисто, просто подивіться роботу Stihl MSA 200C проти MS 180 наочно:
 

 

Простота запуску

Головне, що відрізняє електропривод від бензо-пристроїпростота. Адже на відміну від бензо-пристроїв, все що потрібно для того, щоб приступити до роботи з електропилкою - це підключити заряджений акумулятор в слот і натиснути кнопку включення пристрою.

 

У випадку з бензо-пристроєм все трохи складніше. Перед початком роботи необхідно перевірити рівень масла, а так само заправити бензобак паливом, не кажучи вже про те, що періодично доведеться міняти свічки, чистити фільтра і т д. Так що якщо вам необхідно пристрій, який невибаглива у використанні і не вимагає за собою зайвого догляду, то можливо варто звернути увагу на модель з електро-системою, наприклад модель Stihl MSA 160.

 

Тиша роботи

Чим ще хороший електропривод, так це своєю безшумністю. Справа в тому, що при роботі бензинового двигуна всередині приводяться в рух металеві поршні, вали і шестерні, тертя яких супроводжується голосним звуком і тому під час роботи рівень шуму від такого приладу буде дуже високим, змушуючи оператора вдаватися до використання спец. навушників.

З акумуляторними ж мотопилами робота проходить тихо, так як працює лише маленька мікросхема приводить в рух вал, звук від якого в силу його розміру, практично відсутня порівняно з його бензиновим аналогом.

 

Витратні матеріали

Не менш важливий і питання економії, адже варто враховувати, що купівля електричного пристрою дозволить вам заощадити не тільки на витратних матеріалах, ціни на які зараз не малі, але і на заміні деталей двигуна. Про купівлю бензину і говорити не варто, ціна на який зростає з кожним роком. Так що якщо ви не збираєтеся валити ліс і ваш обсяг роботи обмежений роботою в межах одного-двох годин, то і в цьому випадку розумніше буде купити акумуляторний мотопили.

 

Екологічність

Ну і під кінець хотів би ще звернути вашу увагу на екологічну сторону питання, так як під час роботи бензо-пристрою в повітря потрапляють продукти вигорання, що негативно позначається на екології довкілля так і на організмі людини, чого можна було б повністю уникнути працюючи з електричним пристроєм.

 

Ось ми і підійшли до кінця нашої порівняння і ми сподіваємося кожен для себе вже визначив який тип пристрою: акумуляторна або бензинова / ефективна або потужна – підійде краще для ваших конкретних потреб. Від себе лише додамо, що якщо ви любите комфорт, простоту і впевненість у тривалій працездатності ваших інвестицій, то неодмінно зверніть увагу в бік акумуляторних моделей – майбутнє саме за ними.

 

Хочете дізнатися більше? Подивіться проморолик на акумуляторну мотопили MSA 120 C-BQ від STIHL:

Детальніше: https://sadmarket.kiev.ua/ua/a294244-benzopily-akkumulyatornye-pily.html