При всій різноманітності класичних газонокосарок у них є одна риса, яка поєднує вироби різних типів - всі вони потребують безпосередньої участі людини в процесі стрижки газону. Різні за виглядом, функціональними можливостями і ціною, вони лише слухняне знаряддя праці в людських руках. І не більше. Але газонокосарки-роботи зуміли піднятися на щабель вище сходами еволюції. Це пристрої, які відрізняються від «звичайних» газонокосарок (до яких можна віднести всі моделі з «ручним керуванням»), насамперед своєю самостійністю.
Вже саме слово «робот» передбачає, що ці машини мають працювати повністю автономно, їм не потрібні «няньки», і вони самі вирішують, коли виходити на роботу, а коли повертатися додому. Все, що потрібно від власника газону, — вказати межі ділянки, що обробляється, і шлях до місця «годівлі», визначити робочий розклад і дати команду: «Працюй!». І ось уже спритна машинка клопочеться над газоном не гірше за професійного садівника.

Ці машини можна вважати майже ідеальними фахівцями - настільки ретельно вони стрижуть траву. Якщо задати «робочий день» машини таким чином, щоб вона працювала в той час, коли господаря немає вдома, то велика ймовірність, що він зовсім не побачить і не почує її. Єдиною вказівкою на те, що косарка «десь тут і не спить», завжди буде доглянутий і акуратно підстрижений газон.
Варто зазначити, що така самостійна поведінка в жодному разі не нав'язується власнику косарки, за бажання він може легко зупинити її. У деяких моделей найпростіші керуючі сигнали (включення та вимикання ножів, зупинка та старт газонокосарки, повернення додому) можуть бути віддані безпосередньо з базової станції. Також можливий і повний контроль за допомогою дистанційного керування, через Bluetooth, через навігацію GPS. І він не обмежується датчиками GPS на самій газонокосарці та на базовій станції, для навігації, використовуються інші передові технології. А керування роботом відбувається зі смартфону за умови встановлення відповідної програми.

АВТОМАТИЧНЕ ВИЗНАЧЕННЯ МЕЖ

Автоматичне визначення меж оброблюваної ділянки - один з найважливіших моментів, що впливають на роботу газонокосарки-робота. Зараз «в ходу» кілька стратегій вирішення цього завдання, і багато роботів не обмежують свою поведінку лише якоюсь однією з них.

ДЕЛІКАТНИЙ ДОГЛЯД

Якщо традиційні газонокосарки мають кілька режимів роботи (викид трави назад чи убік, збір у бункер чи мульчування), то у роботів режим лише один — стрижка з викидом униз, під колеса. Фактично це еквівалентно мульчування - робот стриже траву часто, вона не встигає сильно відрости в інтервалах між стрижками. Леза у них тонкі і дуже гострі, різ виходить акуратним, а обрізки - дрібними, як і належить при мульчуванні.

ЗАХИСТ ВІД ВИКРАДЕННЯ

Системи захисту від викрадення також можна вважати елементами систем безпеки як самої газонокосарки, так і фінансового становища її власника. Все-таки більшість моделей досить легкі та компактні, і при цьому коштують досить дорого.
Для захисту від зловмисників застосовується кілька способів. Насамперед, це блокування за допомогою PIN-коду: якщо не знати його, то машину не запустиш, що відразу робить крадіжку безглуздою — як нерухомий предмет інтер'єру робот-газонокосарка не має особливого інтересу.

ДАТЧИК ДОЩУ

І ще одна цікава функція, напевно, вас зацікавить. Всі досвідчені власники газонів знають, що під час дощу виконувати роботу зі скошування марно і навіть дуже шкідливо як для газону, так і для пристрою. Так ось, виробники вирішили це питання, встановлюючи на більш удосконалюють моделі газонокосарок датчик дощу. Ця функція спрацьовує у разі початку опадів і змушує пристрій автоматично повернутись на док-станцію.

РІВЕНЬ ШУМУ

Традиційна техніка для догляду за газоном часто створює багато шуму при роботі, який, у свою чергу, завдає незручностей і дуже стомлює як власників ділянки, так і оточуючих. Роботизована косарка має рівень шуму в 60 децибелів, що рівноцінно звичайній розмові. Це дає можливість вести садові роботи навіть уночі, не переживаючи за свій сон чи спокій сусідів.

ЕКОЛОГІЧНІСТЬ

 Експлуатація традиційних апаратів для стрижки газону зазвичай пов'язані з додатковими труднощами як утилізації трав'яних відходів. Сучасні косарки-роботи оснащені функцією мульчування, яка повторно подрібнює траву та викидає її назад на газон. Таким чином створюється особливий шар, що мульчує. Він захищає зелений килим від травмуючих впливів і покращує якість рослинності завдяки своїм поживним властивостям.
Такими є основні переваги на користь вибору газонокосарки-робота для догляду за садом. Завдяки їм цей зручний та ергономічний пристрій візьме на себе всі турботи щодо збереження бездоганного газону, дозволивши своєму власнику зайнятися більш важливими та приємними речами.