Аерація газону – насичення киснем ґрунту для покращення кореневої підживлення та прискорення багатьох внутрішньоґрунтових процесів. Цю процедуру рекомендують виконувати всім власникам галявин та прибудинкових територій із зеленою травою. Для насичення ґрунту під газоном киснем застосовують спеціальні пристрої – аератори. Випускають садові інструменти різних видів. Вони відрізняються потужністю, типом двигуна, розміром, рівнем шуму та іншими параметрами.

Як і інші процедури догляду за газоном, провітрювання потрібно регулярно проводити один раз на рік. У помірному кліматі восени, у спекотних областях – пізньої весни. Літо – невдала для аерації пора, волога швидко випаровуватиметься через отвори, а гаряче повітря пересушить коріння. Газон, на якому час від часу граються діти або ходять дорослі, може постраждати від надмірного ущільнення ґрунту. Його провітрюють двічі на рік.

Щоб процедура принесла максимум користі, дотримуються наступної послідовності. Прочісують газон граблями і рівномірно розподіляють його поверхні мульчу. Після цього приступають до аерації. Для цього використовують механічні чи електричні інструменти – аератори. Особливо зручні та практичні акумуляторні газонокосарки та аератори. Дерновий шар густо наколюють на глибину 1-4 см аератором із зубами або ріжучими пластинами. Місця, де застоюється вода, проколюють глибше – до 8 см. Доглянута за допомогою якісних інструментів галявина густо зеленітиме весь сезон.

Як працює газонний аератор

Зовні пристрій схожий на газонокосарку. Газонний аератор складається з корпусу довгої рукоятки, на якій розміщена система управління. Робочий елемент – валик з голками. Йому надає руху двигун. Для проведення процедури включають пристрій та направляють його для пересування газоном. В результаті площа лужка прорізається на певну глибину. Ґрунт насичується киснем. Така процедура допомагає продовжити «життя» газону. Без аерації трава швидше в'яне і втрачає привабливий вигляд.

Крім цього процедура сприяє:

  • проникненню вологи та поживних речовин до кореневої системи
  • правильному зростанню рослин
  • покращення якості родючого ґрунту
  • розмноження корисних бактерій
  • підвищенню стійкості газонної трави до пересихання, гниття

Невеликі ділянки деякі власники газонів обробляють вручну. Для цього використовують вила, граблі, сандалі зі спеціальною підошвою. Однак такі способи аерації потребують багато часу та зусиль.

В інтернет-магазині Садмаркет представлені електричні, механічні та бензинові аератори для газонів відомих виробників.