У цій статті розповідаємо про те, як вибрати культиватор для потреб свого господарства та на які характеристики звернути увагу при купівлі. Також ви дізнаєтеся про різні види культиваторів та їх функціонал.

Культиватор — це сільськогосподарський інструмент для обробки та розпушування ґрунту перед посівом або після нього. Культиватори оснащені зубцями або лапами, які проникають у землю, перебивають грудки та забезпечують більш рівномірний розподіл поживних речовин.

Цей процес покращує повітряно-водний режим і дозволяє корінню рослин вільно розвиватися, що сприяє більш здоровому зростанню та високій урожайності. Також цей вид техніки використовують у боротьбі з бур’янами та для змішування органічних добрив.
Культиватори додатково комплектуються навісним обладнанням — плугом, картоплекопалкою, сінокосаркою. Таким чином, їх функціонал розширюється.

Ринок сільськогосподарської техніки пропонує безліч варіантів моделей. Легкі агрегати, які акуратно обробляють грядки на невеликій глибині, та з більшою вагою, які мають високу потужність і призначені для глибокого розпушування.

Особливості вибору:

Здійснюючи вибір культиватора, перш за все потрібно визначитися для яких цілей необхідно дане обладнання і віддати перевагу або паровим, або просапним (міжрядним) моделям. Перші застосовуються з метою суцільної обробки ґрунту для посіву, просапні використовуються для безпосередньої обробки посівів.

Слід також звернути увагу на інші особливості подібної техніки:

Якість обробітку ґрунту. Підрізання рослинних залишків, утримання заданої глибини при підрізуванні, відсутність перепусток у процесі роботи (перекриття), однорідність та вирівнювання ґрунту після обробки.

Термін експлуатації та надійність. Перед покупкою необхідно з'ясувати, який термін експлуатації обладнання. Як часто потрібно проводити планові ТО. Гарантія та ресурс робочих приладь.

Вид грунту. Піщані, глиняні, чорноземи тощо. – перш ніж вибрати культиватор, необхідно дати оцінку ґрунту, який буде піддаватися обробітку, оскільки важливе значення має його твердість, вологість, в'язкість, наявність бур'янів, каміння тощо. Від даного показника залежить і конструкція майбутньої техніки, яку потрібно підібрати так, щоб не було забивань ґрунтом та рослинними рештками, зберігалася гарантія справності робочих органів у разі влучення каменів, сторонніх предметів тощо. – головна мета полягає у запобіганні устаткуванню від поломки.

Якість обробки. На якість обробки впливають такі чинники як: відстань між робочими органами (стрілчастими лапами), здатність досягнення однорідності ґрунту після обробітку, можливість підрізання рослинних залишків на одній глибині.

Швидкість роботи та потужність. 

Для м’якого розсипчастого ґрунту можна використовувати компактні електрокультиватори потужністю 750-1500 Вт. Якщо ґрунт середньої твердості, вам підійдуть бензокультиватори потужністю 1-3 кінські сили. Електрообладнання потужністю 2000-2500 Вт або бензокультиватори потужністю 3-5 к.с. підійдуть для роботи з будь-яким типом ґрунту, за винятком цілини. Найуніверсальніший варіант, який впорається навіть із цілиною — бензокультиватор на 5-7 к.с.

Врахуйте також розміри вашої ділянки: для роботи на 10-50 сотках підійде середній агрегат, а якщо ділянка більше 50 соток, потрібен важкий мотокультиватор.

Для промислових масштабів призначені машини вагою від 100 кг. Вони розраховані на тривалу безперервну роботу та мають більше можливостей для використання навісного обладнання.

Індивідуальний вибір відповідно до потреб

На питання про те, як вибрати культиватор правильно, немає однозначної відповіді – необхідно індивідуально визначати умови експлуатації та підбирати найприйнятніший агрегат. Тому пропонуючи техніку дилерського центру Садмаркет, наші досвідчені консультанти завжди допоможуть зробити найбільш точний вибір, який задовольнить саме ваші потреби.