Будь-який садівник рано чи пізно замислюється про те, куди подіти траву, бадилля, гілки дерев та інше сміття, яке накопичується на ділянці, на дачі. Одним словом сміття накопичується достатньо. Фермери та дачники утилізують його шляхом спалювання чи компостування. Впоратися з органічними відходами дуже ефективно і максимально швидко і не на шкоду екології може допомогти садовий подрібнювач.

У чому його особливість?

Ви коли-небудь замислювалися, що таке родючість ґрунту і чому багато фермерів, дачників, одержують на своїх земельних ділянках пристойні врожаї? А вся справа в тому, що ґрунт потрібно не виснажувати, а збагачувати його корисними елементами. І зовсім не йдеться про мінеральні добрива, всілякі гербіциди, якими напихають землю, забуваючи про те, що краще природного харчування і бути не може. Саме воно здатне збагачувати ґрунт корисними речовинами та зберігати в ньому гранично корисну кислотність та вологу.
Отримати природний компост для удобрення земельних ґрунтів можна з гілок дерев і чагарників, опалого листя, фруктових плодів. Все це природне багатство має властивість розкладатися на необхідні землі макро та мікроелементи. Саме рослинні складові покращують структуру ґрунтового земельного покриву, роблять його пористим, легким та привабливим для розмноження таких особин, як черв'яки. Шматки гілок, листя сприяють збереженню вологи в грунті. Крім усього іншого, збагачена компостом земля не є розсадником для бур'янів, які дуже люблять світло. Сучасна людина віддалилася від природи, тоді як її стародавні предки були більш ощадливі до природи і спостерігали її особливості.

Ще в стародавньому Єгипті було помічено, що пшениця дає більший урожай, якщо на засіяному полі не збиралася вчасно солома. Саме вона дозволяла зберегти в ґрунті необхідне коріння нових пшеничних посівів вологу. Саме такий спосіб вирощування культур у час називається мульчування. Все більше і більше людей освоюють цей метод обробітку землі та відзначають позитивні результати. Отримуючи мульчу з гілок, соломи, торфу – органіки, фермери, дачники покривають свої городи та сади, і не можуть натішитися з того, що їх насадження не заповнюються бур'янами. Повернення до органічного методу вирощування овочів показало, наскільки він вигідний у плані економії фізичних сил та отримання високих урожаїв.

Механізм садового подрібнювача переріс у бізнес, відкриття спеціалізованих магазинів для дачників, у яких почали продавати торф, тирсу, лісову соснову кору, не змусило довго чекати. Мульча стала настільки популярною, що її почали розкуповувати всі, хто має на це кошти. Але мало хто замислюється над тим, що саме цей ресурс знаходиться завжди під ногами і платити за нього зовсім не потрібно. Елементарне рослинне сміття може послужити на користь завжди. Так ось, подрібнювач для рослинного сміття є не агрегатом для його знищення, а навпаки, для виробництва тієї самої сировини, яка забезпечує і економію сил, і високу врожайність – мульчі, якою можна покрити всі городні та садові грядки, навіть садові доріжки.

Рослинний подрібнювач – принцип роботи м'ясорубки.

Цей агрегат можна сміливо називати садовою м'ясорубкою. У компактну вирву направляються гілки та листя, де їх подрібнюють вбудована фреза, ніж або шестерня для спеціального дроблення рослинної сировини. Таким чином, у подрібнювач опускаються цілісні гілки та листя, солома, а на виході виходить рослинна стружка.
Перш, ніж купувати подрібнювач, потрібно визначитися, які рослинні відходи за допомогою нього перетворюватимуться на мульчу. Вбудована фреза подрібнюють старі гілки дерев, диску з ножами та шестерням більш підвладні відходи соломи та молодих гілок, наприклад, винограду.

Мульча може бути як дрібною або крупнозернистою. Гілки та рослинне сміття слід не просто опускати у вирву, а злегка дотримувати, щоб ріжучий механізм швидше та ефективніше справлявся з процесом подрібнення. М'який сорт краще переробляється у поєднанні з грубим. Під час роботи з подрібнювачем слід дотримуватись правил безпеки, зокрема не засовувати руки у вирву.

На що звернути увагу на купівлю подрібнювача рослинного сміття?

Найнадійнішим варіантом для дачі є універсальний агрегат із системою турбінних ножів. При покупці потрібного агрегату необхідно звертати увагу на наявність запасних деталей, зокрема ріжучого механізму, складність їх заміни, кількість режимів роботи – виробництво дрібної та великої тріски. Для дачника має значення розмір стружки, що отримується. Велика використовується переважно для декору, а ось дрібна - для компосту.

Подрібнювач вибирають не лише за функціональністю, а й за розмірами. Чим він компактніший, тим зручніше за допомогою нього переробляти рослинне сміття. Потрібно також звернути увагу на наявність у комплекті до агрегату лопатки-штовхача. Цей елемент спростить роботу з подрібнення дрібної сварки. Не слід упускати такі властивості, як рівень створюваного шуму, від якого може бути в «захваті», як сусіди, і сам дачник. Електричні агрегати значно тихіше працюють у порівнянні з бензиновими. Важливу роль і тип пересування подрібнювача. Кращий варіант з невеликою рукояттю та великими та широкими колесами.
Не забувайте про перевірку наявності реверсу – механізму для очищення ножів. Не всі моделі сучасних подрібнювачів їм оснащені.

Елементи, що забезпечують безпечну роботу на подрібнювачі

Під час дроблення гілок та листя слід не забувати про те, що маєте справу з ріжучим агрегатом швидкої дії. Тому слід дотримуватись умов безпеки його експлуатації завжди. Насамперед, не можна допускати близько до нього дітей. По-друге, завжди перевіряти працездатність механізму блокування двигуна. По-третє, працювати потрібно у гумових рукавичках та захисних окулярах. Тріска, що летить, може стати причиною різного роду травмування, тому слід працювати в головному уборі, бажано з козирком. У жодному разі, навіть, коли в подрібнювачі застрягла гілка, не пхніть руки в працюючий агрегат.

При використанні в господарстві подрібнювача слід запам'ятати, що найкраще подрібнюються все ж таки мокрі гілки, ніж сухі сучки. Враховуючи все вище сказане, вам буде простіше вибрати серед величезної кількості моделей подрібнювачів найефективніший для роботи на вашій присадибній та городній ділянці. Слід розуміти, що подрібнювач рослинного сміття – небезпечний агрегат, працювати за яким слід гранично обережно та уважно. Найдостойніший варіант для дому – універсальні моделі електричного типу.
Освоївши процес роботи на новому господарському агрегаті, будь-який дачник отримуватиме велику користь від його експлуатації, економлячи час, сили та вирощуючи корисні продукти харчування, яких не купиш у супермаркеті. Купити подрібнювач з метою виробництва мульчі можна в нашому інтернет-магазині Садмаркет.