Якщо ви стежите за своєю дачною ділянкою, то знаєте, що тільки здорові рослини по-справжньому її прикрашають та ще й приносять відмінний урожай. Багато хто також знає, що основна проблема на будь-якій дачній ділянці – це шкідники.
Впоратися з ними без застосування спеціальних засобів практично неможливо. Саме для таких цілей існують такі чудові помічники, як садові обприскувачі.

Служать вони для двох цілей:

Обробка добривами та підживленням чагарників та плодових дерев, ягід та іншого різноманіття рослин, які посаджені на вашій дачі
Для нанесення засобів боротьби зі шкідниками, такими, як, наприклад, колорадський жук.

Як правильно вибрати обприскувач для саду чи дачі та які види обприскувачів бувають?

Усього виділяють 4 види обприскувачів для побутових завдань:

  • Ручні
  • Помпові
  • Ранкові
  • Акумуляторні розпилювачі

Зупинимося трохи докладніше на кожному.

Ручні розпилювачі - це найпростіший і найдешевший варіант. Підійдуть для ділянок з невеликою кількістю насаджень – розсада та овочі в теплиці, одне – два плодові дерева та пара невеликих квіткових клумб. Пристрій такого обприскувача максимально простий, а значить максимально надійний – невеликих розмірів пластикова ємність, а всередині помповий насос для ручного накачування тиску, під дією якого відбувається розпилення. Об'єми таких обприскувачів зазвичай не перевищують двох літрів (але є пристрої з більшим об'ємом).

Помпові розпилювачі. Такий вид обприскувачів вже підходить для великих площ. Місткість бака від 3 до 12 літрів. Щоб переносити пристрій було зручно, виробники постачають їх спеціальним ременем на плече. Усередині обприскувача так само присутній помповий насос, але тиск тут вже більше, ніж у ручних моделях. Для зручності розпилення передбачений шланг, до якого кріпиться ручка та штанга з форсункою. Штанги бувають різної довжини – від 1 до 3 метрів. Для розуміння обсягів, з якими справляється даний вид обприскувачів, наведемо приклад – модель з 12 літровою ємністю здатна за раз легко опрацювати до 30 соток насаджень.

Ранцеві розпилювачі стануть відмінними помічниками на ділянках вже до 50 соток. Об'єм ємності – до 20 літрів. Даний вид розпилювачів є безпечним, так як нагнітання тиску відбувається не в ємності з рідиною, а в камері самого насоса. Тому навіть при непередбаченому розриві камери насоса від стрибка тиску вміст ємності вже не потрапить на людину. Як ви вже здогадалися, ранцевий обприскувач носять як ранець - за спиною, широкі ремені в цьому чудово допомагають. Користуватися легко – однією рукою нагнітаємо тиск на ручці обприскувача, а другою спрямовуємо штангу з розпилювачем на об'єкт обробки.

Акумуляторні розпилювачі можна віднести до видів ранцевих, але з відсутністю необхідності нагнітати тиск вручну. Це за нас робить електропривод, який живиться від акумулятора. Відповідно, за автономність доводиться платити. Чим триваліший автономний час роботи обприскувача, тим він дорожчий. Деякі моделі обходяться без розетки до 8 годин безперервної роботи. Безшумність інструменту – також хороший плюс.

Існує ще один тип обприскувачів, але відносити його до побутового інструменту, для простого дачника, було б не правильно. Моторизовані розпилювачі підходять для фермерських господарств великих розмірів. Працюють вони від бензинового двигуна потужністю від 2 до 5 кінських сил. Відповідно чим потужніший двигун, тим далі йде струмінь розпилення.

Компанія Садмаркет офіційний дилер садово-паркової техніки пропонує широкий асортимент обприскувачів. Наші фахівці допоможуть вибрати під ваш запит найбільш підходящий агрегат!