Кожен городник знає, що після зими доведеться неабияк потрудитися, щоб підготувати землю до посадки майбутнього врожаю. При цьому дуже важливо зробити все вкрай акуратно так би не нашкодити зростаючим під шаром снігу рослинам.

граблі

Прибирання залишків сміття

І так перше, з чого починають зазвичай садівники після танення снігу на ділянці - це з прибирання сміття, якого за час холодів накопичилося не мало. У послезимний період стає очевидно наскільки сильно земля у садах всіяна зірваними з гілками дерев, торішньої листям та іншим сміттям з осені.

 

Крім того, по приїзду трапляється побачити повалене садове дерево, з яким без бензопили не впорається, але це трапляється вкрай рідко, так як садові дерева занадто малі і вітер їм особливо не небезпечний. Тому, зазвичай для першого приїзду буде цілком достатньо рукавичок, пари мішків для сміття і звичайно ж садових граблів.

 

Все це необхідно для прочісування газону: прибирання залишків сміття, моху, а так само торішнього листя. Якщо площа газону більше звичайного простіше буде зробити це механічним розпушувачем. Для стандартних газонів цілком вистачить віялових граблів.
 

обрізка гілок

Доглядаємо за деревами

Одним з найважливіших елементів догляду в предвесенний період є обрізка дерев, що дозволяє прискорити зростання гілок і плодів, а так само скорегувати їх форму. Рання весна - найбільш відповідний час для цього, коли рослина ще не почало цвісти і плодоносити, а холоди вже відступили. Як правило, обрізку проводять як тільки нижній поріг температури не опускається нижче двох градусів. Це дуже важливо, тому що в противному випадку зрізи виходити не рівні, а самі гілки можуть потріскатися.

 

Варто також враховувати той факт, що кожне дерево обрізається по-різному, в залежності від його виду, сорту і віку. Для прикладу, груші і яблуні підрізають в місці вигину гілок, що дозволяє направити їх зростання по вертикалі, а ось стислу крону навпаки - прагнуть спрямувати в горизонтальному напрямку, підрізаючи її ближче до внутрішньої частини дерева.

 

 Примітка! Для більшої плодючості дерева, гілки краще профілювати по краю. Але не варто забувати, що надмірне обрізання гілок може призвести до надмірного загущення крони дерева.

 

Наступним, що необхідно зробити, - усунути пошкодження пов'язані з морозобоинами (тріщини в корі або в серцевині самого дерева у вигляді плям на обмерзших її ділянках). Зазвичай ці місця замазують садовим варом або ж спеціальним антибактеріальним бальзамом (штучної корою), що дозволяє швидко усунути негативні наслідки від впливу холоду на дерево, а так само виключити їх появу в майбутньому.
 

весна і газон
 

Підготовка газону після зими

Після того, як весь сміття зібрано можна зайнятися відновленням газону на ділянці. Для цього не обов'язково чекати поки сніг повністю зійде. Навпаки, дуже корисно рівномірно розподілити залишився шар мокрого снігу по всій ділянці озброївшись таким простим інструментом як садові граблі. Це дозволить уникнути заіденілих грудок, які неодмінно б пошкодили вашу траву.

 

 Важливо! При роботі граблями варто бути акуратним, оскільки під шаром снігу рослини ще підмерзли і легко можуть постраждати від найменшого впливу на них інструментом.

 

Як тільки сніг повністю зійде, на ділянці почнуть утворюватися калюжі, також негативно впливають на газонну траву. І щоб уникнути потопу - необхідно відразу провести аерацію ґрунту. Зробити це можна як аератором (пристроєм, що проколює газон за допомогою валу з зубцями довжиною в сім сантиметрів) так і спеціальними гумовими чобітьми з шипованою підошвою.

 

Подібна садова операція дозволить поліпшити циркуляцію повітря в ґрунті і перешкоджає захворювання коренів, пов'язаних з надмірним накопиченням у ґрунті вуглекислого газу у верхніх шарах грунту. В добавок, грунт зможе вдосталь насититися талою водою, що позитивно позначиться на зростанні рослин.
 

 Корисно! Врахуйте, що в цей час краще уникнути зайвих пересувань по газону, так би не залишити вибоїни на землі.


Якщо на газоні з'явилися залисини, візьміть той же склад насіння, яким він засіяний раніше і проведіть підсівши у місця, де їх не вистачає. Робиться це за допомогою змішування насіння з сухим піском, або ж просто використовується готовий газон в рулонах