Спектр застосування бензинових генераторів дуже широкий, їх використовують під час будівельних робіт, на виїзних заходах, і звичайно, для резервного електропостачання заміських будинків. Бензинові генератори для будинку, дачі та котеджу – це найдоступніше рішення при нестабільній роботі центрального електропостачання.

Переваги:

  • заводяться за низьких температур
  • може працювати при невеликому навантаженні
  • видає мало шуму
  • невелика вага
  • низька вартість

На які параметри звернути увагу під час вибору

Потужність. 1, 2, 3, 4, 5, 7, 10 кВтЦе основний параметр під час вибору бензогенератора для дому. Малопотужні генератори купують у разі, якщо передбачається резервувати найнеобхідніші споживачі, такі як електричний котел та холодильник. Більш потужні генератори забезпечують роботу інших споживачів електроенергії для забезпечення вашого комфортного проживання. При підборі потужності слід пам'ятати, деякі прилади при запуску утворюють пускові струми. І необхідна потужність таких споживачів розраховується з короткочасних пікових навантажень. Також слід пам'ятати, що генератор не може тривалий час працювати при максимальному навантаженні. Неправильно підібрана потужність може забезпечити необхідний електрорезерв. У разі труднощів, допоможемо розрахувати необхідну вам потужність.

Напруга. Бувають однофазні бензинові генератори (220В) та трифазні (380В). Важливо знати, що трифазні генератори потрібні тільки в тому випадку, якщо передбачається його підключення до трифазних споживачів, наприклад плита, піч, лазня і т.д. Якщо трифазні споживачі запитувати не передбачається, необхідно купувати однофазні бензинові генератори.

Варіанти підключення та виконання

Запуск вручну.

Найпростіший варіант – це підключення бензинового електрогенератора через реверсивний трипозиційний перемикач. При відключенні центральної електромережі ви самостійно запускаєте генератор та запитуєте від нього електроспоживачі через перемикач.
Якщо генератор передбачається використовувати у приміщенні (підвал, котельня, цоколь, гараж, сарай, підсобне приміщення тощо), то таке приміщення повинно мати систему вентиляції, щоб генератор не перегрівся і як наслідок – не спалахнув. Це зазвичай робиться силами спеціалістів, які виконують монтаж генераторів. Власними силами, робити вентиляцію вкрай небезпечно, тому що необхідно дотриматись певних нормативів і регламентів по потоку повітря. Так само, при монтажі в приміщенні треба зробити систему газових лопу.

Наступний варіант – розміщення генератора зовні. Генератор розміщують на вулиці тимчасово, на період роботи, а потім забирають у приміщення. Для такого використання добре підійдуть моделі бензинових генераторів з колесами та ручкою, як правило навіть тендітним жінкам під силу перемістити такий бензиновий генератор. Або можна розмістити бензиновий генератор на вулиці на постійній основі. Найкраще підійдуть генератори, що мають у своїй базовій комплектації погодний шумозахисний кожух. Як опцію ми пропонуємо спеціальний кожух, в який можемо помістити обрану вами модель. Бензинові генератори в кожусі можуть зберігатися на вулиці цілий рік. У зимовий період слід пам'ятати про можливість розрядки акумулятора.
Мінусом всіх вищеописаних варіантів є те, що потрібна особиста присутність для своєчасного запуску. Такий варіант підходить, якщо ви постійно мешкаєте у своєму заміському будинку.

Автоматичний запуск.

До бензинового генератора підключається система автозапуску. При цьому ставиться автомат введення резерву (АВР) і проводяться роботи з адаптації двигуна генератора для спільної роботи з АВР. При відключенні центральної електромережі або при значних стрибках напруги бензиновий генератор з автозапуском запускається самостійно, а при відновленні стабільного центрального електропостачання зупиняється. Система може бути укомплектована модулем GSM, що дозволить отримувати смс повідомлення про запуски, а також можна керувати системою автозапуску віддалено.

Якщо передбачається розміщення генератора, укомплектованого системою автозапуску в приміщенні, необхідно дотримуватись вимог щодо вентиляції та системи виведення вихлопних газів, описаних вище. Для розташування автоматизованого бензинового генератора на вулиці все більшої популярності набирає комплектація «гарячий резерв». Бензиновий генератор поміщається в спеціальний шум шуму кожух. У зимовий час у кожусі підтримується температура не нижче +5С для стабільного запуску двигуна. Під час автоматичного запуску відбувається контроль роботи дросельної заслінки для роботи двигуна генератора на робочі обороти. За домовленістю з вами налаштовується час для регулярного самотестування системи. Бензиновий генератор у комплектації «гарячий резерв» є відмінним вирішенням багатьох питань, пов'язаних із резервним забезпеченням Вашого заміського будинку.

Купити генератор за привабливою ціною Ви завжди можете у нашому магазині Садмаркет. Наші фахівці з радістю проконсультують Вас і допоможуть підібрати відповідне оснащення.