Бензинові або електричні косарки потребують хорошого догляду та уваги, тому до їх експлуатації слід підходити максимально відповідально. Якщо з'являються несправності, працювати на інструменті не можна, потрібен повноцінний ремонт обладнання з виявленням та усуненням причини.

При виявленні проблем краще не займатися відновленням своїми руками, а скористатися послугами професіоналів, які пропонують ремонт газонокосарок будь-якої складності.

Після кожної обробки ділянки саду чи газону необхідно насамперед очистити косарку від трави. Робити це потрібно в рукавичках із використанням металевої щітки.

Після того, як косарка очищена від трави, потрібно перейти до обробки повітряного фільтра. В основному він знаходиться навпроти масляного резервуара і фіксується або засувкою, або гвинтовим з'єднанням. При використанні паперових фільтрів необхідно проводити заміну щорічно. Якщо використовуються поролонові фільтри, то вони чистяться за допомогою компресора і змінюються 1-2 рази на сезон.
Несвоєчасне очищення фільтра знижує ефективність спалювання палива, створюючи велике навантаження на двигун. Ось чому обов'язково потрібно чистити та замінювати фільтри, інакше це призведе до ремонту вашого апарату.


Крім того, необхідно перевіряти рівень олії, хоча б двічі на сезон. Щоб визначити точну кількість олії, потрібно поставити косарку на рівне місце, при цьому кришку резервуара обов'язково закрутити до упору. Переконавшись, що косарка стоїть рівно, кришка відкручується та визначається рівень олії. Процес повторюється кілька разів і при вимкненому двигуні.

           Зверніть увагу також і на колір олії, якщо воно темного кольору, то потрібна заміна.

Отвір для зливу може бути або на дні косарки або збоку. Якщо у косарки злив знаходиться збоку, вона перевертається для очищення від мастильного матеріалу.

Щоб ваша газонокосарка служила вам довгі роки, виконуйте такі рекомендації:

  • Як тільки запустили косарку, нехай вона кілька хвилин попрацює на невеликих оборотах і з невеликими прогазовками.
  • Не потрібно давати навантаження на інструмент більше, ніж зазначено у характеристиках.

                  Обов'язково дотримуйтесь всіх умов зберігання техніки.

Умови зберігання, правильна експлуатація та своєчасне ТО захистять ваш інструмент від несправностей та забезпечать безпечну та довгу роботу.