Серед усього різноманіття спеціальної техніки садові трактори та райдери вирізняються досить серйозно. Це машини, основне призначення яких є скошування трави і бур'янів на великих площах. По суті, такий трактор чи райдер це та сама газонокосарка, але її не потрібно возити, носити, вона сама возить оператора, а за рахунок більшої потужності та продуктивності спокійно можна працювати з великими гектарами газонів чи садів.

У чому відмінність садового райдера від трактора

З трактором усе зрозуміло, його уявляє кожен, навіть найзапекліший городянин. А ось що таке райдер-газонокосарка? В принципі те саме, просто двигун у райдера розташований не спереду, як у трактора, а ззаду. Через такий розподіл навантаження для роботи з газонами краще купити райдер – він не приминає перед собою траву, і тому оброблені площі виходять акуратнішими. З іншого боку, той же садовий трактор більш функціональний і має свої переваги.

Деякі виробники вважають за краще при класифікації орієнтуватися на розташування косильної деки – якщо встановлена спереду, отже, райдер, якщо між осями – трактор. Такий розподіл має недолік – є універсальні моделі, де дека може встановлюватися, як спереду, так і в середині, і за такою логікою їх потрібно називати трактор-райдер (або навпаки). А як називати садову машину, якщо деку з неї знято, а вона використовується в інших цілях? Загалом, хочете купити саме садовий трактор, дивіться на двигун, так надійніше.

Додаткове обладнання

Ділиться на причіпне та навісне. Принцип поділу простий: якщо для використання потрібен привід від двигуна трактора або райдера, значить навісне. Деякі види обладнання оснащуються електродвигуном, що живиться від бортової системи трактора чи райдера – його вважають навісним.

Причіпне, як випливає з назви, досить просто причепити ... було б куди. Але принаймні привід йому не потрібен. Причіпне обладнання культиватора може оснащуватися власним двигуном.
Техніка вагою в районі 200 і більше кілограмів цілком здатна «тягати за собою» візок, борону, садову ковзанку для накочування ґрунту та деякі інші пристрої на кшталт сівалки, граблів для вичісування моху або розрівнювання піску та гравію, аератора, обприскувача. Причому "пристосувати" їх досить просто, навіть якщо потрібного обладнання немає серед пропонованого виробником.

Для більшості видів заднього причіпного обладнання потрібен тільки фаркоп (для обприскувача з електричним насосом знадобиться ще й живлення від бортової мережі). Попереду до тракторів та деяких видів райдерів реально встановити ніж-відвал для снігу.

Особливості райдерів

Ця садова машина використовується в основному для косіння трави і в цьому відношенні дає фору садовому трактору:

Невеликі передні колеса і розташований позаду двигун забезпечують менше заминання трави, а отже, більш рівний та акуратний газон

Двигун позаду, водій та обладнання спереду – рівномірний розподіл навантаження, як наслідок – хороша керованість

Косильна дека спереду і низька передня частина, в принципі, дозволяють стригти траву досить глибоко під кущами

Крім того райдер часто комплектується додатковим обладнанням, що збільшує його можливості для догляду за садом-газоном.

Переваги садових тракторів

Хоча мотор спереду і дека між осями означають підминання трав передніми колесами, у такої конструкції теж є свої плюси, наприклад садовий трактор має малу довжину і дуже маневрений. Крім того, при такому розміщенні знижується ризик пошкодження косильного обладнання.

За подібних технічних можливостей ціна садового трактора трохи менша, ніж у райдера.

Він менше боїться пошкоджень, а запчастини знайти легше, при цьому трактор за визначенням поліфункціональний і можна купити трактор з оптимальним набором обладнання

Якісна та швидка стрижка на великих зонах

Комфортна робота та хороша продуктивність

Як бачите, садові трактори та райдери не конкуренти, а машини зі своїми завданнями та можливостями. Тому, якщо ви хочете купити райдер або трактор, але не знаєте, що вибрати, перш за все, визначтеся з набором функцій, які їм необхідні. Тільки стригти чи виконувати прибирання, відкидання снігу тощо? Визначившись, ви зможете вибрати відповідний прилад, а вже потім ознайомитися з усіма перевагами та недоліками тієї чи іншої моделі.