Мотокоса має другу назву – бензиновий триммер. Інструмент призначений для стрижки трави на заміській території, у парку, для комерційних цілей. Їй під силу позбутися одеревенілої порослі, або підстригти чагарник і надати йому форми. Останнім часом така річ стала справді незамінною. Найчастіше його застосовують для підготовки сіна в зимовий період. Від того, яку мотокосу ви оберете, залежить якість виконаних робіт.

На що звернути увагу при виборі мотокоси
Зараз у спеціалізованих магазинах у величезному асортименті ви знайдете моделі мотокос найрізноманітніших виробників: зарубіжних, вітчизняних. Конструкції розрізняються за технічними характеристиками. Деякі ідеально підходять для вирішення певних завдань, інші оснащені мінімальними наборами функцій.
Мотокоса вважається «ручним» інструментом, тому не можна придбати пристрій, спираючись лише на основні характеристики, а також вартість агрегату. Таке обладнання дуже бажано потримати в руках. Якщо вам зручно, варто задуматися про покупку.
Під різні цілі потрібні конкретні рішення. Конструкція виробу проста. У ролі приводу двотактний двигун. У певних випадках трапляється чотиритактний.
Мотокоси поділяються на апарати із прямим валом, гнучким. Що стосується класів, то вони поділяються на професійні та побутові. Останні оснащені спеціальними ріжучими насадками, виконаними у вигляді тримерного корду або ріжучого диска. При виборі інструмента необхідно відштовхуватися від потрібних завдань.
Щоб обкосити краї газону, невеликі частини галявин, слід придбати ту мотокосу, яка відрізняється гнучким валом. Така конструкція характеризується невеликою вагою 5 кг. Її переваги – компактність, передбачає виконання роботи тримерним кордом.
Конструкція виробу, що відрізняється прямим валом, вважається надійною, жорсткою. Це тим, що у нижній частині мотокоси підвищення жорсткості монтується редуктор. Його присутність дає можливість використовувати різальний елемент. Є низка моделей, які легко розбирати. Це чудове рішення для поїздок – спрощується перевезення речі. Передбачається застосування певних насадок – мінікультиватора або висоторізу.
Асортимент побутових кіс величезний. Придбати виріб необхідно з тим прицілом, щоб можна було придбати на нього запчастину у разі поломки. Ось чому найкраще купувати інструмент у спеціалізованих магазинах – у них передбачається гарантійне обслуговування.

Класифікація мотокос
Побутовий інструмент. Він застосовується з метою, щоб підстригти невисокий газон, підрізати траву на галявині. Пристрій відрізняється незначною потужністю. Але цей факт впливає на те, що виріб має невелику вагу. Це дозволяє використовувати конструкцію без спеціальних фіксаторів. Робоча частина - це спеціальна волосінь, або пластикові ножі. Пристрої не здатні витримати тривалої роботи, використовуються 1,5 години на день. За рахунок вигнутої штанги можна обробляти важкодоступні місця, краї. Вал є гнучким, що трохи знижує експлуатаційні терміни.
Професійні пристрої. Є потужним інструментом, який може працювати навіть весь день. Воно здатне обробити гектар землі. Пристрій оснащений двотактним двигуном. Йому під силу відкосити навіть великі гілки, дерева. З його допомогою виходить можливим зрізати пагони, обробити молоду лісосмугу. Ріжуча частина – пиляльні полотна, ножі, які використовуються для догляду за молодняком. Тепер ви знаєте секрети вибору якісної мотокоси.

Рекомендація при першій експлуатації мотокоси
Перед початком роботи з мотокосою необхідно її обкатати, для цього збільшують вміст олії в робочій суміші (1 до 25), після того, як попрацювали 10-30 хвилин, даємо інструменту відпочити, охолонути. Далі відпрацьовуємо всю робочу суміш, а нову готуємо в пропорції 1 до 50. В інструкції до конкретної травокосарки та олії може бути вказана інша пропорція, ми вказали найпопулярнішу. Після першого сезону бензинову мотокосу здають на технічне обслуговування, механіки сервісного центру перевіряють стан коси. Дуже бажано пройти хоча б перше ТО, щоби переконатися у відсутності потенційних проблем.